bahrain logo bahrain dres BAHRAIN MERIDA PRO TEAM
země: vlajka Bahrajn
vznik: 2017, v ProTour od: 2017
šéf týmu: Brent Copeland
výrobce kol: Merida
vítězství: 2016: X / 2015: X
žebříček 2016: X
 
vlajka NIBALI Vincenzo vlajka NAVARDAUSKAS R. vlajka CINK Ondřej
vlajka AGNOLI Valerio vlajka ARASHIRO Yukiya vlajka BOARO Manuele
vlajka BOLE Grega vlajka BONIFAZIO Niccolo vlajka BOŽIČ Borut
vlajka BRAJKOVIČ Janez vlajka COLBRELLI Sonny tpe FENG Chun Kai
vlajka GARCIA Ivan vlajka GASPAROTTO Enrico etp GRMAY Tsgabu
albansko HAUSSLER Heinrich vlajka INSAUSTI Jon vlajka IZAGIRRE Ion
vlajka MORENO Javier vlajka NIBALI Antonio vlajka NOVAK Domen
vlajka PER David vlajka PELLIZOTTI Franco vlajka PIBERNIK Luka
vlajka SIVTSOV Konstantin vlajka VISCONTI Giovanni vlajka WANG Meiyin
 
 
Bahrain Merida Pro Team nemá tradici ani příběh, ale má peníze. Před sezonou 2017 nezávodil, ale po finančním zvábení cyklistů dostal elitní licenci vůbec jako první tým na ropou zalitém Blízkém východě.  Za projektem stojí bahrajnský princ Nasser bin Hamad Al Khalifa, který přesvědčil ke spolupráci i druhého největšího světového výrobce kol, taiwanskou Meridu. Rozpočet přibližně 18 milionů patří k nejvyšším v pelotonu, napumpovala jej i BAPCO, tedy Bahrain Petroleum Company.
 
Princ Nasser je velkým sportovním fanouškem a prezidentem Bahrajnského olympijského výboru, osobně má blízko k triatlonu a vytrvalostní jízdě na koni, v níž dokonce získal bronz na MS 2016 ve slovenském Šamoríně.  Teď chce zpopularizovat cyklistiku v regionu, a zároveň prezentovat Bahrajn jako prvotřídní destinaci pro cestovní ruch a podnikání. Proti udělení licence pro "pouštní tým" protestovaly Bahrajnský institut pro práva a demokracii a Evropské centrum pro ústavní a lidská práva, které upozornily na porušování lidských práv a mučení odpůrců vlády v této zemi.
 
O sestavení týmu se za méně než jeden rok postaral zkušený evropský management na čele s Brentem Copelandem, který dříve působil v Lampre-Merida. Největší hvězdou je Vincenzo Nibali, který se zaměří na Giro d'Italia. Do týmu přitáhl i další blízké pomocníky, včetně bratra Antonia.  Další hvězda Joaquim Rodríguez působí v týmu už pouze v managementu.  Zajímavý bude také přechod špičkového českého bikera Ondřeje Cinka  na silnici.  
 
Celkově je sestava bahrajnského týmu velmi pestrá a bude náročné vytvořit fungující chemii mezi skupinkami Španělů, Italů, Slovinců a zástupci exotičtějších zemí.  Zároveň platí, že téměř polovina jezdců již má na svém kontě velké vítězství, což svědčí o kvalitě soupisky, ale souvisí to i s jejich často staršími daty narození.  Předpokládáme, že nejsilnější budou "ropní cyklisté" v únicích, týdenních kopcovitých etapových akcích a v kopcovitých klasikách.