bmc logo bmc dres BMC RACING TEAM
země: vlajka Spojené státy
vznik: 2007, v ProTour od: 2010
šéf týmu: Jim Ochowicz
výrobce kol: BMC
vítězství: 2016: 29 / 2015: 32
žebříček 2016: 4. místo
 
albansko DENNIS Rohan albansko PORTE Richie vlajka SÁNCHEZ Samuel
albansko VAN AVERMAET Greg vlajka VAN GARDEREN Tejay vlajka OSS Daniel
vlajka BOHLI Tom vlajka BOOKWALTER Brent vlajka CARUSO Damiano
vlajka DE MARCHI Alessandro vlajka DILLIER Silvan vlajka DRUCKER Jean-Pierre
vlajka ELMIGER Martin vlajka FRANKINY Kilian vlajka GERTS Floris
albansko HERMANS Ben vlajka KÜNG Stefan vlajka MOINARD Amael
vlajka QUINZIATO Manuel  vlajka ROCHE Nicolas  vlajka ROSSKOPF Joey 
vlajka  SCHAR Michael  albansko  SCOTSON Miles  vlajka  SENNI Manuel 
albansko TEUNS Dylan  vlajka  VENTOSO Francisco  albansko  VLIEGEN Loic 
vlajka  WYSS Danilo         
 
 
BMC Racing Team patří k nejmezinárodnějším seskupením v pelotonu. Má americkou licenci, švýcarského hlavního sponzora a milionáře v pozadí, jezdce z deseti zemí a v managementu lidi z více než šesti zemí. Kořeny týmu sahají do roku 2005 a do Kalifornie, kde se rozrostli po USA a v roce 2007 ke kontinentální licenci. Hned v první World Tour sezoně 2011 tým vyhrál Tour de France s Cadelem Evansem.
 
Během tohoto období označovali BMC jako Dream team, vždyť v něm současně působili osobnosti jako Evans, Ballan, Gilbert, Hushovd, Van Avermaet, Van Garderen, ještě předtím Hincapie či Kristoff. I přes hvězdnou soupisku BMC doposud nedosáhlo na vrchol týmového hodnocení a v sezoně 2013 dokonce kleslo až na desáté místo.  Soupeř Fabian Cancellara tehdy poznamenal, že zřejmě mají v sestavě příliš mnoho lídrů.  
 
 
dennis 2016 SweetSpot
Rohan Dennis na závodě Tour of Britain (© SweetSpot)
 
 
Finančním garantem týmu je cyklistický nadšenec, švýcarský milionář Andy Rihs, který dříve podporoval celek Phonak. Kromě značky kol BMC (Bike Manufacturing Company), kterou oživil, sponzoruje tým prostřednictvím dalších jeho firem, například La Coquillade, která působí v oblasti cestovního ruchu a vinařství ve Francii, v blízkosti Mont Ventoux. Prezidentem a spolumajitelem je bývalý cyklista, Američan Jim Ochowicz.  
 
Ochowicz jako hlavní cíl pro sezonu 2017 označil vítězství na Tour de France s Richiem Portem. Prioritou Grega Van Avermaeta bude triumf na dlážděném monumentu Kolem Flander.  Tým se papírově oslabil, ale menší počet „kohoutů" může být výhodou.  Přišli Elmiger, Ventoso a Roche, odešli Atapuma, Phinney, R. Zabel, Burghardt, Gilbert a po tříletém působení i Peter Velits.  Předpokládáme, že BMC se zařadí do první třetiny pelotonu v počtu vítězství i získaných bodů, i když v sestavě chybí elitní sprinter a oslabila se časovkářská kvalita.