katusa logo katusa dres KATUSHA - ALPECIN
země: vlajka Švýcarsko
vznik: 2009, v ProTour od: 2009
šéf týmu: 
výrobce kol: Canyon
vítězství: 2016: 25 / 2015: 40
žebříček 2016: 6. místo
 
vlajka KRISTOFF Alexander vlajka MARTIN Tony vlajka ZAKARIN Ilnur
vlajka BELKOV Maxim albansko BIERMANS Jenthe vlajka BYSTROM Sven Erik
vlajka GONCALVES José vlajka HALLER Marco vlajka HOLLENSTEIN Reto
vlajka KIŠERLOVSKI Robert vlajka KOCHETKOV Pavel vlajka KUZNETSOV Viacheslav
vlajka LAMMERTINK Maurits vlajka LOSADA Alberto vlajka MACHADO Tiago
vlajka MAMYKIN Matvey vlajka MATHIS Marco vlajka MORKOV Michael
albansko PLANCKAERT Baptiste vlajka POLITT Nils vlajka RESTREPO Jhonatan
vlajka TAARAMAE Rein vlajka VICIOSO Ángel vlajka WURTZ SCHMIDT Mads
vlajka ZABEL Rick vlajka ŠPILAK Simon    
 
 
Kaťuša vstoupila do světa cyklistiky v sezoně 2009. Celý projekt vznikl během pár měsíců na základech bývalého italského družstva Tinkoff Credit Systems, zejména díky milionům od společností jako GazpromRostechnologii nebo Itera. Zajímavé je, že tým dosud nenesl název ani jednoho ze sponzorů, což je v pelotonu unikát. Podporu projektu vyjádřil i prezident Vladimir Putin, dresy zdobila silueta ruského Kremlu. 
 
rodriguez-joaquim-2014-Do projektu patří i mládežnické, ženské, dráhařské, horské či cyklokrosové seskupení. Rezervní tým Itera Kaťuša startoval vícekrát i na Okolo Slovenska. Hned po spuštění projektu si mohla Kaťuša dovolit velká jména a největším úspěchem zůstávají vítězství Joaquima Rodrígueze v UCI žebříčku 2010, 2012 i 2013, jelikož získal mnohá pódiová umístění na Grand Tours či vítězství na velkých klasikách. V posledních sezónách ho doplnil zejména norský univerzál Alexander Kristoff.
 
Rusové už vědí, že na čistě ruský tým nemají dostatečnou kvalitu cyklistů. Na Tour de France 2011 manažer Andrej Čmil historicky poprvé nominoval kompletně ruský tým, což ho stálo krk, protože to dopadlo fiaskem a posledním místem mezi týmy.
 
Kaťuša zaujala i po sezoně 2012, když jí UCI neudělila elitní licenci a roztočil se kolotoč argumentů. Určitě splnila sportovní i finanční kritéria, ale možná nesplnila etické kritérium, když nezavedla některé předpisy proti dopingu po několika prohřešcích. UCI nezveřejnila jasné důvody, což byl největší problém celé kauzy
 
Podporu Kaťuši tehdy vyjádřil dokonce známý ukrajinský boxer Vladimir Kličko. Kaťuša nakonec dostala elitní licenci rozhodnutím Sportovního arbitrážního soudu a zrodila sekristoff 2016 vitazstvo slaba boxrarita, v sezóně 2013 jezdilo devatenáct World Tour družstev.
 
V posledních sezónách patří Kaťuša nadále k elitě pelotonu, více než polovinu bodů a úspěchů zajišťovala hvězdná trojice Rodríguez, Zakarin a Kristoff. Od sezony 2017 je Kaťuša mezinárodnejší, přešla na švýcarskou licenci a co-sponzorem se stal německý výrobce šamponů Alpecin. Na post generálního manažera poskočil bývalý portugalský cyklista José Azevedo.
 
Výrazně mezinárodnější je i sestava. Odešli Rodríguez, Van Den Broeck, Guarnieri, také mnozí Rusové do pro-kontinentálního celku Gazprom-RusVelo. Celkově se tým posílil, přišli totiž Tony Martin, Reto Hollenstein, Robert Kišerlovski, Rick Zabel či Rui Costa. Prioritami T. Martina budou dlážděné monumenty ve spolupráci s Kristoffem, prolog TdF v Německu a pátý titul mistra světa v časovce. Zakarin se soustředí na Giro a Vueltu.