V čtrnácté etapě se opět měnil majitel žlutého dresu, výbušný finiš překvapivě nezvládl Fabio Aru a nabídl dárek Chrisovi Froomovi. Proto se objevily v cíli spekulace, zda se Astana nezbavila maillot jaune účelně.
 
Fabio Aru na závěrečných pěti set metrech ztratil na Frooma značných 25 vteřin a společnost Dimension Data uvedla, že britský cyklista jel na krátkém kopci téměř o sedm kilometrů rychleji než jezdec týmu Astana. Bylo vidět, jak Froome jel do cíle ze všech sil a doufá, že se rozdělí hlavní skupina. A nakonec to dopadlo pro něj ideálně.
 
Italský borec vysvětloval své selhání špatnou poziční jízdou. Potvrdil to i jeho kolega Michael Valgren, který uvedl, že ve finále měli vpředu jen tři jezdce, proto bylo obtížné udržet se na čele závodu a ani tito tři nejezdili kompaktně. Na druhé straně Greg le Mond považuje jeho ztrátu za známku únavy a v cíli burcoval tým Sky, aby to využil a zaútočil na Astanu v patnácté etapě. Mikel Landa měl na to pragmatičtější pohled a podle něj kazašský tým ztratil růžový žlutý?? dres úmyslně, aby neměl na sobě velký tlak před následujícími etapami.
 
Sportovní ředitel Astany Guiseppe Martinelli to nepovažuje za velkou tragédii: "Viděl jsem, že před cílovým stoupáním je Fabio vzadu, ale bylo zbytečné mu zdůraznit, aby se snažil posunout nahoru, protože se šlo nesmírně rychle. Jezdci jako Van Avermaet nebo Gilbert šli naplno, proto to bylo velmi náročné, aby se mohl prodrat dopředu. Pokud přijedete na takový kopec v zadní části balíku, snadno se stane, že zaevidujete manko. Jeho ztráta se zdá být velká, ale věřím mu, že v kopcích to dokáže vzít zpět na svou stranu. je mi to líto, že jsme ztratili čas, ale není to žádné drama. Pokud měl být toto náš špatný den, tak ostatním docela se to může také přihodit. Věřím, že Fabio bude silný v Alpách. Nyní má v rukou závod tým Sky a my můžeme jezdit uvolněněji. "
 
 
tdf 2017 etapa 13 favoriti 1 cdtf
Favorité během etapy (© Slipstream Sports)
 
 
Chris Froome byl velmi šťastný, že se znovu dostal na líderskou pozici, žlutý dres v takovém pokročilém stádiu závodu mu musel chybět. A zároveň vyslal tajný odkaz i pro Mikela Landa, že na maillot jaune ve vlastním týmu se neútočí. Sportovní ředitel týmu Nicolas Portal přiznal, že na finále byli připraveni a čekali, že někteří z favoritů zůstanou vzadu. "V třinácté etapě se nám nepodařilo získat čas na hlavní soupeře Frooma, proto jsme to chtěli zkusit i ve městě Rodez. V roce 2015 jsme zjistil, že je to složitý finiš, který může rozdělit hlavní skupinu. Takže jsme chtěli jezdit na čele balíku hned za těmi závodníky, kteří budou bojovat o etapový triumf. Ještě před závěrečným kopcem jsme zjistili, že Aru je vzadu, proto jsme chtěli dostat Frooma do co nejlepší pozice. Věděli jsme, že nevyhrajeme etapu, ale je pro nás úžasné a neočekávané, že jsme získali na Arua až 25 vteřin. "
 
Menší ztrátu získal i Simon Yates, britský cyklista řekl, že nynější dojezd v Rodez byl komplikovanější než ten před dvěma lety. "Ztratil jsem nějaký čas na závodníky, kteří finišovali na čele závodu, ale nemohl jsem udělat víc. Šlo se velmi rychle a bylo to náročnější než před dvěma lety, přestože jsem tento dojezd už znal. Tentokrát ve finále foukal vítr, jako tým jste museli tvrdě pracovat daleko před cílem. Pokud byl na trati nějaký nebezpečný moment, museli jste se posunout na čelo balíku. Stále se cítím velmi dobře, ale už jsem unavený, ale to platí o všech jezdcích. Myslím, že většina cyklistů je ráda, že máme za sebou většinu těžkých etap. Pokud se mi podaří udržet tyto pocity až do Paříže, budu šťastný. "
 
Podle předpokladů nejlepší spurt do kopce předvedl Michael Matthews, ale australský cyklista přiznal, že není jednoduché jezdit v roli hlavního favorita na etapový triumf. Nejdříve vám nikdo nepomůže při kontrole uprchlíků, a pak vám ztíží samotné finále. "Bylo to pro nás náročné, protože všichni se na vás dívají, že je to vaše etapa. No nespočívalo to v tom, že se na vás ve finále zavěsí a čekají, co uděláte, ale snaží se dostat před vás a znepříjemnit vám cestu do cíle, abyste to měli těžší. Ale měl jsem dobré nohy, abych si uhlídat pozici a začal sprintovat v pravou chvíli. Měli jsme dohodu s týmem BMC, protože jsme měli stejný cíl. Řekli jsme si, že budeme držet spolu a ve finále si udržíme na čele závodu. Finále bylo hektické, ale mně velmi pomohlo, že jsem měl u sebe Nikiase Arndta. Nevím, jestli ještě někdo měl u sebe kolegu na rozhodujícím stoupání. "
 
Sportovní ředitel týmu Ag2r Julien Jurdie upozorňuje na patnáctou etapu, která má potenciál k vytvoření jistých rozdílů, čehož může využít Romain Bardet. "Začátek a konec etapy je velmi těžký. Je to nebezpečný profil, který nemusí vytvořit rozdíly, ale pokud se některý z favoritů dostane do problémů, škody mohou být velké. Proto musí být všichni připraveni na sto procent. Astana by měla velký problém s kontrolou této etapy, tým Sky může z toho udělat klidnější záležitost. Myslím si, že britská sestava bude dobře číhat na to, kdo se dostane do úniku. Romain Bardet přichází do své domoviny. V hlavě má množství nápadů, dnes to může být jeho šou. Pokud chce získat nějaký čas na konkurenty, nesmí útočit náhodně, ale musí předvést jeden kvalitní úder. I když bude náročné vytvořit selekci, v cíli se bude počítat každá jedna vteřina. "